Gulliver’s Games’e ABD merkezli yatırımcı March Capital ile birlikte yatırım yaptığımızı açıklamaktan büyük mutluluk duyuyoruz!

Hybrid casual ve tycoon oyun türlerine odaklanmış bir mobil oyun stüdyosu olan Gulliver’s Games, genç ve dinamik bir ekipten oluşuyor. Peak Games ve King Games gibi başarılı şirketlerde deneyim kazanmış Doğan Akdağ’ın liderliğindeki ekip oldukça yetkin ve vizyoner. Yatırım sonrası ekibin, onlara katılacak benzer derecede yetkin ve dinamik yeni takım arkadaşları ile büyütülmesi planlanıyor.

Plant Shop Tycoon adında bir mobil oyunu bulunan stüdyo “tycoon” türünde oyunlara odaklanmış durumda. Bu oyun türüne adını veren “tycoon” kelime anlamı itibariyle “olağanüstü bir servet, güç ve etkiye sahip bir iş insanı” anlamına geliyor. İş simülasyonu oyunlarının alt başlıklarından olan tycoon oyunlarda da başarılı bir iş kurup yönetme ve para kazanma amaçlarının ön planda olduğu iş simülasyonu konseptini sıkça görüyoruz. Tycoon türü oyunlarda oyuncu, yeni binalar ve tesisler kurarak, operasyonel süreçleri geliştirerek ve ekipleri yöneterek başarılı bir işletme kurmaya ve aslında başarılı bir “tycoon” olmaya çalışıyor. Gulliver’s Games’in oyunu olan Plant Shop Tycoon’da ise tycoon modeline ek olarak karakter bazlı idle oyun türü elementleri de bulunuyor. Hızlı tıklama veya tıklama oyunları olarak da bilinen “idle” oyunlar, oyuncunun oyun içinde geliştirmeler ve yükseltmeler yaparak ilerlediği ve bu geliştirmeler için de ekrana tıklaması gereken mekanikler üzerine kurulmuştur. Dünyayı kasıp kavuran birçok oyunun da içinde yer aldığı bu tür, oyuncuların ilgisini yakalayıp ciddi retention değerlerine ulaşması ile biliniyor. Bu iki türün mekaniklerini birlikte gördüğümüz Plant Shop Tycoon ise Gulliver’s Games ekibinin yetkinliğini ortaya koyan başarılı bir oyun olarak Türkiye, Hollanda ve Filipinler’de oyuncularla buluşmuş durumda. Giderek büyümekte olan Türk oyun pazarında Gulliver’s Games’i tycoon oyunlarıyla öne çıkan başarılı bir firma olarak göreceğimize inanıyoruz.

Gulliver’s Games ekibine katılmak için:
http://gullivers.games

Facebook
Twitter
LinkedIn

DİĞER HABERLER

BOĞAZİÇİ VENTURES

E-BÜLTEN‘E KAYIT OLUN

Mail adresiniz ile Boğaziçi Ventures E-bülten’e kayıt olabilirsiniz.