Bv Portföy Yönetimi A.Ş. Sinerji Girişim Sermayesi Yatırım Fonu Kuruldu

SPK, BV Portföy Yönetimi A.Ş. olduğu Sinerji Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun (BV Sinerji) kuruluşuna izin verdi.

BV Sinerji, yurt içi ve yurt dışındaki başarılı girişim sermayesi fonları, yatırım bankaları ve diğer stratejik yatırımcılarla “birlikte yatırım” (co-investment) stratejisini uygulayarak yıkıcı teknoloji şirketlerine yatırım yapmayı amaçlamaktadır. Birlikte yatırım sistemi Amerika’da 90’lı yıllarından beri uygulanmaktadır ve tüm küresel yatırımlarda %10 ila %15 paya sahiptir.

Fon hakkında:

BV Sinerji’nin süresi tasfiye dönemi dâhil on yıldır. Fon, genel olarak; bilişim teknolojileri, bilgi ve iletişim teknolojileri, finans, bilgi teknolojileri, mobil teknolojiler, her türlü yazılım teknolojileri, sanayide kullanılan teknolojiler ve tarım teknolojileri gibi alanlarda faaliyet gösteren girişim şirketlerine, tek başına veya yurt içinde veya yurt dışında kurulu diğer girişim sermayesi fonları, stratejik yatırım şirketleri ve holdingleri, yatırım ve kalkınma bankaları, girişim sermayesi yatırımı yapan organizasyonlar (venture capital şirketleri, melek yatırımcı ağları vb.) ve melek yatırımcılar ile birlikte ortak yatırım yapmayı ve sinerji yaratmayı amaçlamaktadır. BV Sinerji’nin yatırım yapmayı hedeflediği ana sektörler, yazılıma dayalı hizmet sektörü, finans teknolojileri (fintek-fintech), oyun, hizmet olarak mobilite (mobility as a service – MaaS), hizmet olarak yazılım (software as a service – SaaS), sağlık, tarım, sanayi teknolojileri, e-ticaret, eğitim ve donanım geliştirme sektörleridir. Fon bu sektörlerin dışındaki sektörlere de yatırım yapabilecektir. BV Sinerji genel olarak; kurucunun iş fikri ile yola çıkarak, yatırımı kuluçka dönemine ulaşmış, fakat henüz müşterisi ile büyük çapta buluşmamış girişim şirketlerinin kuruluş ve işleyişine, tecrübe aktarımı ve finansal yatırım yolu ile ortak olmayı hedeflemektedir. Yatırım yapılacak girişim şirketlerinde, fikirlerini hayata geçirebilme becerisine sahip olmaları  ve fikirlerinin ticari potansiyeli ile paralel büyümeyi hedeflemeleri de aranacaktır.

BV Sinerji ihraç belgesinin SPK tarafından onaylanmasını müteakip yatırımcılara sunulacaktır ve yatırımcılarına vergi planlaması, AR-GE teşviğini yatırım çeşitliliğine yönlendirme fırsatı, ekosistem ile birlikte hareket gücü, girişim fırsatlarına ortak olma şansı, kar payı ödemesi ve getiri potansiyeli avantajları sunacaktır.

Daha fazla bilgi için sizi hemen arayalım!

Bize [email protected]’dan ulaşabilirsiniz.

 

BV Portföy Hakkında:
Boğaziçi Ventures’ın %100 iştiraki olan BV Portföy Yönetimi A.Ş. (“BV Portföy”) teknoloji şirketlerine yatırım yapacak girişim sermayesi yatırım fonları ile portföyü teknoloji odaklı paylardan oluşacak tematik yatırım fonu yönetimi hizmetleri vermektedir. www.bvportfoy.com

Boğaziçi Ventures Hakkında:
Boğaziçi Ventures, farklı dikey ve coğrafyalarda teknoloji şirketlerine yatırım yapan fonların kurulması, yönetilmesi ve yatırım yapılan portföy şirketlerine üst düzeyde katma değer yaratılmasına odaklanan lider alternatif yatırım şirketidir. Bugüne kadar 100 adedin üzerinde teknoloji şirketine yatırım kararı almış Boğaziçi Ventures ortakları ve ekibi, teknoloji girişimlerinde aktif rol almakta, girişimcilere uluslararası başarılara giden yolda sağladığı mentörlük ve know-how transferi ile eşlik etmektedir.

Boğaziçi Ventures hakkında daha fazla bilgi almak için: www.bogaziciventures.com

Facebook
Twitter
LinkedIn

DİĞER HABERLER

BOĞAZİÇİ VENTURES

E-BÜLTEN‘E KAYIT OLUN

Mail adresiniz ile Boğaziçi Ventures E-bülten’e kayıt olabilirsiniz.